Ylipaineuuneilla erinomainen hyötysuhde

Mepun ylipaineuunien hyötysuhde on markkinoiden parhaita. Kaikissa uuneissa on kotimainen Oilon-öljypoltin. Ylipaineuunien lämmönvaihdin ja tulipesä on valmistettu tulenkestävästä, ruostumattomasta teräslevystä, mikä varmistaa uunien pitkän käyttöiän. Uunin kätisyyttä voi vaihtaa.

Päästäpuhaltava

Sivultapuhaltava

Malli210 kW250 kW310 kW400 kW500 kW
A [cm]267267281309,2328
B [cm]120120130157157
C [cm]858595105105
D [cm]109,5106,5101,5100,5100,5
E [cm]210,8214223244264,5
F [Ø cm]5063636363
G [cm]141141139,5139,5139,5
H [cm]70,373,5647289
I [cm]555656
J [cm]100118,5118,5
Lämmitysteho [kW]210250310400500
Suutin [gal]44 + 25 + 26 + 38,5 + 4
Sumutuskulma [°]8080808080

Galleria