Łatwe, korzystne oraz szybkie rozwiązanie grzewcze

Oferowane przez Mepu wydajne podgrzewacze powietrza zasilane olejem lub gazem zapewniają dostawę ciepła we wszystkich warunkach oraz natychmiastowo wytwarzają ciepłe powietrze.

Stacjonarne oraz mobilne ogrzewacze powietrza można stosować zarówno w dużych jak i małych jednostkach. Przykładowe zastosowania: hale przemysłowe, place budowy, magazyny, szklarnie oraz malarnie. W podgrzewaczach nie ma części wrażliwych na zimno, co oznacza, że można je przechowywać w zimnych pomieszczeniach gdy nie są używane.

Podgrzewanie powietrza charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz małymi kosztami inwestycji. Oprócz podgrzewania, ciche podgrzewacze powietrza można używać do wentylacji.

Stacjonarne podgrzewacze można szybko uruchomić. Mobilne podgrzewacze są od razu gotowe do użytku, potrzebne jest tylko zasilanie oraz zbiornik oleju. Jeśli jest taka potrzeba, stacjonarne podgrzewacze można dodatkowo wyposażyć w leje dmuchające w górę w celu kierunkowania powietrza.
 

Akcesoria

  • Dołączony termostat z 10m kablem
  • Destylator do ropy z 4m wężem
  • Dołączony przełącznik czasowy z programem dziennym oraz tygodniowym

Nagrzewnica stacjonarneEki 30Eki 30 kEki 60Eki 60 kEki 90Eki 90 kEki 125Eki 125 k
A [cm]57577878103103111,5111,5
B [cm]3939444465,565,597,597,5
C [cm]113,5138176231232,5
D [cm]53,553,565,565,58585124124
E [Ø cm]1616161616161616
F [cm]81,581,5100100159159178,5178,5
G [Ø cm]39,539,549,563
Max. moc (10bar) [kW]21.421.440.340.38080132.4132.4
Waga [kg]6567115117250252315317
Wentylator [kW]0.30.30.450.452.22.233
Przepływ powietrza [m³ / h]2 2002 2003 0003 0004 5004 5006 5006 500
Dysze [gal]0,5 / 0,650,5 / 0,651.251.252233
Zużycie ropy (10bar) [l / h]2,3 / 32,3 / 35.65.69913.513.5
Zasilanie elektryczne [kW]0.320.320.450.452.32.33.13.1
Elektryfikacjafaza 1faza 1faza 1faza 1faza 3faza 3faza 3faza 3
Moc całkowita [A]1010101010101010
Napięcie znamionowe [V]230230230230400400400400
Max. zmiana napięcia [%]44444444
Częstotliwość znamionowa [Hz]5050505050505050
Wydajność grzania: magazyn [m3]1 1001 1002 3002 3003 0003 0004 7504 750
Wydajność grzania: hala przemysłowa [m3]9009001 8501 8502 4002 4003 9503 950
Wydajność grzania: warsztat samochodowy [m3]4004008508501 1001 1001 8001 800
Wydajność grzania: szklarnia [m3]110110225225300300450450

Nagrzewnice przenośneEki 60 sEki 120 s
A [cm]175195,5
B [cm]100111,5
C [cm]39,539,5
Max. moc (10bar) [kW]43.983
Wentylator [kW]0.70.9
Przepływ powietrza [m³ / h]3 0006 000
Dysze [gal]12
Zużycie ropy (10bar) [l / h]2,3 – 53,5 – 10
Zasilanie elektryczne [kW]0.451.2
Moc całkowita [A]1010
Napięcie znamionowe [V]400400
Max. zmiana napięcia [%]44
Częstotliwość znamionowa [Hz]5050