Mepu-tuotteiden huolto ja varaosat

Joustavasti toimiva laitehuolto ja varaosien nopea saatavuus ovat maatalousyrittäjille elintärkeitä erityisesti vuoden kiireisimpinä kuukausina. Mepun huoltotoiminta kattaa koko maan ja alkuperäiset varaosat ovat nopeasti saatavilla omasta varaosavarastosta. Tarvittaessa Mepun ammattitaitoiset huoltomiehet lähtevät nopeasti myös paikan päälle.

Vaikka Mepun varaosien toimitus ja laitteiden huolto toimivat nopeasti, joustavasti ja luotettavasti ympäri vuoden, kannattaa koneiden ja laitteiden perushuolto tilata aina hyvissä ajoin ennen puintikauden alkua.
 

Varaosat ja huolto

Juha Wisakanto, juha.wisakanto@mepu.com, 050 575 7815

p. (02) 275 4455
Sähköposti: huolto@mepu.com

Tapani Matero, huoltopäällikkö, tapani.matero@mepu.com, 050 575 7237

Tilaa huoltokäynti lomakkeella

 

Paikallinen Mepu-huolto

Uusimaa

  • Vihti, SM-kone Oy, 0400 476 761, mvmalin@gmail.com
     

Kymenlaakso

  • Elimäki, Paavo Marjakaarto, 0400 553161, paavo.marjakaarto@pp.inet.fi
     

Varsinais-Suomi

  • Yläne, Mepu Oy, (02) 275 4455, service@mepu.com
     

Kanta-Häme

  • Raatala, Ilolan Sähkö, Henrik Holppi, 040 712 1253, henrik.holppi@mepu.com
  • Raatala, Ilolan Sähkö, Pertti Korpela 0400 923 234, pertti.s.korpela@gmail.com
     

Pohjanmaa

  • Vöyri, Vörå Maskin o. Traktor, 06 384 4600, vmt@vmt.fi
     

Keski-Suomi

  • Jyväskylä, Jyväskylän Vesi ja Lämpö, Sami Lehmusvuori, 0400 928 070, sami.lehmusvuori@jvl.fi
     

Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala

  • Kuopio, Virtalan LVI, Jani Metros, 044 069 4040, info@virtalan.fi
     

Etelä-Pohjanmaa

  • Seinäjoki, Sähkötyö Haapala Oy, Pasi Haapala, 0500 158 724, pasi.haapala@netikka.fi
  • Kuortane, JL-Metals, Jouko Lampi, 0400 771 747, jouko.lampi@jlmetals.fi
  • Ilmajoki, Maatalouskonehuolto Viitamäki, Mikko Viitamäki, 040 539 3382, mikko.viitamaki@mvhuolto.fi
     

Pohjois-Pohjanmaa

  • Nivala, LVI-asennus Aitto-Oja, Aitto-Oja, 0400 384 290, lvi.aitto-oja@kotinet.com
  • Ylivieska, LVI Hautakoski, Jarkko Hautakoski, 040 729 8732, jhautakoski@hotmail.com
  • Vaala, Caverion Suomi Oy, Pekka Mankinen, 050 390 1195, miikka.hayrynen@caverion.fi
  • Haapajärvi, Haapasähkö Oy, Jorma Miettunen, 0400 385 892, haapa.sahko@co.inet.fi